O dzieciach.

03.09.2016
Znowu jesteśmy. Niby ja, a już z kimś innym. Tak znowu, tak szybko, tak już. Koło 2 cm z bijącym serduszkiem. Młodszy detronizator tego gościa z początkami kompleksu Edypa. Albo ona. Ta, z którą nie będę wiedzieć, jak postępować, bo będę chciała od niej za dużo. Póki co niech rośnie.
Nie przetrawiłam jeszcze poprzedniej ciąży, ani sposobu jej rozwiązania. Teraz niby więcej wiem, chciałabym trzymać dziecko tuż po urodzeniu, takie ze mnie. Nie chcę widoku jajek pod nosem, że niby syn. Ten owinięty kłębuszek z wystającą twarzą, do której ledwo mogę sięgnąć, żeby pocałować. Dzielni wtedy byliśmy. Każde z nas osobno i ten mały, co już u taty piersi szukał. Albo jak odkrył, że mężczyźni też mają sutki i kompletnie nie wiedział po co. Nikt nie wie. Piersi nadal szuka, sięga po nią jak ktoś, kto raz dziennie je tabliczkę czekolady. Karmię go rano i wieczorem.
No więc jakoś karmię całą naszą trójkę. W tym wszystkim próbuję jeszcze pracować, żebyśmy mieli co jeść, jak przetrwać. Choć miejsca dla nas nigdzie nie ma. Kawalerka robi się za ciasno, u matek się nie zmieścimy. Myślę, że trzeba było o tym myśleć wcześniej, sprzedać się korpo albo pozbyć ograniczeń myślowych i sięgać, sprzedawać obietnice lepszego życia. W tym są pieniądze.
Wiem, że mam umiejętności i talenty. Jest jakaś myśl, jakaś siła, która mnie ogranicza. No ale staję na nogi.
30.10.
Czasami padam na twarz. Ciążę przechodzę całkiem w porządku. Szybciej się męczę, po prostu.
Mamy dwa koty. Czarny to znajda, ma jakieś 3 msc, tylko zabawy mu w głowie. Kot bez instynktu samozachowawczego. Syn ciągnie go za ogon, siada na nim czasem, trochę się bawią razem. Kotka go obserwuje, trochę syczy, trochę ucieka. Jest z nimi trochę roboty.
No i wciąż mieszkamy w kawalerce. Ciasno jest. Ale chyba nadal nie uważam, że warto najpierw się dorobić. Owszem, pewnych rzeczy żałuję. Tylko dzieci dużo uczą i przychodzą w odpowiednim czasie.
Tak myślę.
Reklamy

5 uwag do wpisu “O dzieciach.

  1. Gratuluję!
    Na pewno dacie radę, razem. Nie ma co się zastanawiać nad przeszłością, za i przeciw. Tylko cieszyć tym się ma, a nad przyszłością zawsze da się popracować. Sciskam

  2. Podobają mi się osoby, które myślą tak jak Ty i nie zastanawiają się za dużo nad tym, jak to będzie, tylko po prostu decydują się na dziecko, bo tego chcą, a resztą martwią się później. Z tego rozmyślania biorą się same problemy. U mnie niestety teraz wchodzą w grę też czynniki zdrowotne…. I wciąż zazdroszczę osobom, która mają dzieci. Bo dzieci to szczęście i życie na wyższym poziomie – nie dla siebie, ale dla nich :).
    Ściskam i życzę Ci zdrowia, siły, spokoju i zadowolenia z życia :). Dacie radę, bo się wzajemnie wspieracie. A reszta sama się ułoży :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s